Любі Мавки!
Про наші історії пише міжнародна преса, розказують по телебаченню, а тепер ще і Радіо Культура озвучила наші щоденники Мавок, і вся Україна зможе їх почути.
11 квітня 2026 Окупована Херсонщина, Україна
Знаєте, що мене от прям зараз дратує? Нє, навіть не дратує - бєсіть! Слово «кулічі», ага. Уявіть, і це мене, яка росла в російськомовній сімʼї.
Скажу крамольне: хочеться простого, уютного українського срачу - мастить білком чи шоколадом чи взагалі кольоровим пшоном посипать, як моя бабушка. Хочеться з всіма з корзинкою потусоваться, а не вотето вот все.
Дивлюся ваші фоточки з свободної...
Щоденники Мавок
Жіночий партизанський рух «Зла Мавка» чинить спротив росії на тимчасово окупованних територіях України
19 серпня 2025 Старобільськ, Україна
В Старобільську останнім часом весь час глушать звʼязок, після вибухів в місті. Звʼязок глушать страшно, тільки їх «луганет» працює. А це не російський звʼязок, а спеціальний для окупованих територій. Через нього нормально не в росію, ні в Україну не додзвонитися.
Прилетіли українські дрони і влучили у готель, колишню будівлю СБУ і магазини поруч. Приїхали репортери і знімали репортажі «як Україна вбиває людей ЛНР». Хоча всі в місті знають, що в готелі і скрізь, де вибухи, були військові, місцеві не постраждали.
Тьотя Свєта каже, що впевнена, що туди по четкій наводці прилетіло. Бо це там, де було СБУ в 2022 році. Де...
30 вересня 2025 Старобільськ, Україна
Лікарню в Сватовому закрили. І я думаю: а де тепер бідні люди? Вони ж тяжко хворі… Більшість там роками жила. У багатьох — важка шизофренія, а ліків тепер немає й близько.
Зате — дороги роблять, квіти садять. Але то квіти прибиті, щоб «гарно», щоб показуха. Роблять, як у мою молодість — суботники. Усіх із роботи виганяють прибирати вулиці. Техніка — та сама, яку ще мер Сашка до війни купував, але вже вся роздовбана, ледве тримається.
І дивно навіть, що її ще не вивезли в росію, як усе з лікарні. А я ж тепер навіть МРТ чи УЗД в Старобільську зробити не...
23 января 2025 Крым, ТОТ
На этом мероприятие я оказалась по рабочим задачам, там выступали какие-то крымские министры, речи, которые они произносили, были скука смертная и редкостная ересь. Я мысленно зевала и закатывала глаза пока… выступление девушек в костюмах чирлидерш под песню Шамана “Я русский” не сделало этот день незабываемым.
Едва ли 18 летние красотки в очень коротких разлетающихся плиссированных юбочках и гетрах танцуют тверк и крутят колесо перед стариками на сцене, и из колонок играет “яяяя рууууский, моя кровь от отцааааа”. Едва сдержалась чтобы в голос не заржать.
А вечером, соседи, оккупировавшие беседку с мангалом во дворе уже 5-ый день подряд врубили ту же песню...
