26 квітня 2024 Старобільськ Луганська область

Тепер у нас водять російські паспорти. Я свій рідний сховала, щоб не відібрали, бо на вулиці просто можуть підійти російські військові і забрати телефон та паспорт.

Всі хто не отримав російський паспорт не можуть отримувати пенсію, влаштуватися на роботу, навчатися, пересуватися в інше місто, а що найстрашніше для мене – не отримають медичну допомогу. Деяких людей, які відмовилися брати нові паспорти вивозять до кордону без речей, зачитують якийсь указ про їх депортацію з території ЛНР, одягають каструлю на голову, інколи б’ють ногою під зад і всі ці знущання і приниження знімають на телефон, а потім викладають в інтернет для залякування інших.

Свої будинки і квартири тепер теж треба перереєструвати у їх базі. Хто це не зробив, або виїхав з окупації, виселяють з житла і забирають його на користь ЛНР. В ті будинки потім заселяють російських військових та їх сім’ї, вчителів з росії, чиновників та людей, які лояльно відносяться до нової влади.

Десь вже два місяця, як нам кілька разів на день включають повітряну тривогу і залякують, що Україна готує масовий ракетний обстріл Старобільська, щоб знищити все населення міста. Силоміць людей і дітей спускають у підвали та бомбосховища. Звісно ніяких обстрілів з України немає, але є деякі люди які в це вірять. Ненавиджу їх!

Написала і стало легше. Не бачу вас, кому пишу, але мені здається, що ви мене розумієте. Міша говорить, щоб я трималась, і я тримаюсь.